Bieżąca edycja programu

W bieżącej 8 edycji, program prowadzony jest w 26 placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci:

Lp.  NAZWA INSTYTUCJI / ORGANIZACJI Miasto
1 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach  SUWAŁKI
2 Oddział Miejski TPD w Bydgoszczy BYDGOSZCZ
3 Towarzystwo Przyjaciól Dzieci Oddział Okręgowy w Częstochowie CZĘSTOCHOWA
4 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego WARSZAWA
5 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie SZCZECIN
6 Oddział Powiatowy TPD w Jarosławiu JAROSŁAW
7 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko-Mazurski Oddział Miejski w Kętrzynie KĘTRZYN
8 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Opolski Oddział Miejski w Kluczborku KLUCZBORK
9 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Krakowski KRAKÓW
10 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Krakowski KRAKÓW
11 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Legnicy LEGNICA
12 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny LUBLIN
13 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy Toruń TORUŃ
14 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w  Łęczycy ŁĘCZYCA
15 Oddział Dzielnicowy TPD Łódź-Widzew ŁÓDŹ
16 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Mielcu MIELEC
17 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Ostrołęce OSTROŁĘKA
18 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy Starostwa Radom PIONKI
19 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Suchedniowie SUCHEDNIÓW
20  Oddział Okręgowy TPD w Koszalinie KOSZALIN
21 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego WARSZAWA
22 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy we Włocławku WŁOCŁAWEK
23 Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Warszawa
24 Stowarzyszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Odzdzial Dzielniowy Poznań Piątkowo Poznań
25 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miasta i Powiatu Siedlce
26 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu Przemyśl

Działania podejmowane w ramach „Zdrowo jeść” ukierunkowane są na pomoc socjalną i edukację. Każda z placówek biorących udział w programie otrzymuje od Fundacji Tesco  dotację celową przeznaczoną na zakup żywności oraz niezbędnego wyposażenia kuchennego, które ma służyć do higienicznego i estetycznego przygotowywania posiłków. Bardzo ważną kwestią w prowadzeniu programu jest aktywny udział dzieci – są one nie tylko beneficjentami pomocy, ale również jego organizatorami. Podopieczni świetlic biorą udział w komponowaniu jadłospisu, zakupach i przygotowaniu posiłków – dzięki temu mają szansę na praktyczne nabywanie niezbędnej wiedzy na temat racjonalnego żywienia oraz kształtują swoje pozytywne postawy społeczne.

Ponadto dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce zdrowego odżywiania i trybu życia. Zajęcia te przeprowadzają wychowawcy placówek, w oparciu o materiały edukacyjne udostępnione przez naszą Fundację.

Ponadto do udziału w programie angażowane są również rodziny dzieci oraz społeczności lokalne - z myślą o nich każda placówka cztery razy w roku organizuje warsztatowe spotkania rodzinne  zaś dwa razy w roku loklalne pikniki i festyny. Dzięki tym działaniom dzieci i młodzież mają szansę dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, wyniesionymi z uczestnictwa w programie, z innymi.