Kategorie

Kategorie

Aktualności

23 Października, 2020
Znamy stypendystów tegorocznego programu "Mądry Start"

Znamy już wyniki 8. edycji programu stypendialnego „Mądry start”, który ma na celu wspieranie edukacji dzieci pracowników Tesco w Polsce. Wierzymy, że w każdym dziecku tkwi ogromny potencjał, dlatego w tym roku wsparcie finansowe od Fundacji Tesco otrzyma aż 86 utalentowanych młodych ludzi. Dzięki temu będą mogli oni dalej rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz uczęszczać na dodatkowe zajęcia naukowe.

17 Września, 2020
Ostatnie dni na zgłoszenie do programu „Mądry start”!

W sierpniu ruszyła kolejna, 8. już edycja programu stypendialnego Fundacji Tesco – „Mądry start”. Skierowany on jest do dzieci, które są „najbliżej” nas, czyli pociech naszych koleżanek i kolegów. Ten program to dla nich szansa na lepszy start w dorosłe życie. A czy Ty już zgłosiłeś swoje dziecko? 

7 Września, 2020
Dlaczego zrobienie grzanki może mieć dobry wpływ na środowisko? – startuje 5. edycja programu edukacyjnego „Od uprawy do potrawy”

Co można zrobić z fusów z kawy i jak ograniczyć w domu plastik? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy 5. edycji skierowanego do dzieci programu edukacyjnego „Od uprawy do potrawy”. Nowa odsłona programu to nie tylko ciekawsze pomysły na lekcje, ale przede wszystkim odmieniona, dostosowana do nauczania zdalnego formuła oraz konkurs, którego ambasadorką jest Majka Jeżowska. Zapisy rozpoczęły się 7 września.

7 Września, 2020
15 259 kg żywności dla potrzebujących. Podsumowujemy „Letnią Zbiórkę Żywności” w Tesco.

Już kolejny raz zdaliśmy egzamin z pomagania! Aż 15 259 kg produktów o długiej przydatności, przy wsparciu zespołów Banków Żywności i Caritas, trafi do najbardziej potrzebujących. A to wszystko w ramach trwającej całe wakacje „Letniej Zbiórki Żywności” organizowanej przez Fundację Tesco.

16 Sierpnia, 2020
Mądry Start 2020- zgłoś swoje dziecko do programu stypendialnego

Program stypendialny „Mądry Start” stworzony został z myślą o dzieciach pracowników Tesco Polska. W ciągu 7 lat Fundacja Tesco wsparła 742 zdolnych i ambitnych młodych osób. Stypendia edukacyjne to nagroda za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i aktywność społeczną, ale także niezbędna pomoc w rozwijaniu pasji i zainteresowań. 

11 Sierpnia, 2020
Stypendium na dobry i mądry start

W drugiej połowie sierpnia rusza nowa, 8. edycja programu Fundacji Tesco – „Mądry start”, skierowanego do pociech naszych koleżanek i kolegów. W tych dzieciach drzemie ogromny potencjał, dlatego już od 7 lat wspieramy je stypendiami edukacyjnymi. To dobry moment, by podsumować poprzednią edycję!    

26 Lipca, 2020
Wszystkie dzieci nasze są

Dzieci są przyszłością świata i naszą nadzieją na teraźniejszość. To dlatego powinniśmy otoczyć je szczególną opieką i zadbać o ich wychowanie, wykształcenie, ale także… zdrową dietę. Dba o to m.in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – ogólnopolskie, pozarządowe stowarzyszenie prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz najmłodszych. O tym, jak realizują swoją misję i wychowują młode pokolenie na mądrych, świadomych i wartościowych ludzi, opowiada Jolanta Szklarska, Dyrektor TDP.

25 Lipca, 2020
Wszystko dla dobra dzieci

Prawidłowe i racjonalne odżywianie decyduje o zdrowiu dzieci i ich prawidłowym rozwoju, a także ma bardzo duży wpływ na ich aktywność psychiczną, umysłową i ruchową. A co właściwej diecie i zdrowym trybie życia wiedzą podopieczni Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Częstochowie?

24 Lipca, 2020
Owocowa moc

Czy wiecie, ale szaszłyki można zrobić nie tylko z warzyw i mięsa? Dzieci ze Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Przemyślu proponują w zamian bogate w witaminy i błonnik szaszłyki owocowe. Mogą się nimi zajadać dzięki Fundacji Tesco. ;)

23 Lipca, 2020
W „Parasolkowej” kuchni

Każdego dnia w Świetlicy Terapeutyczno-Wychowawczej „Parasol” z Kluczborka wychowawcy wspólnie z dziećmi tworzą pyszne i zdrowe potrawy, które na koniec wszyscy chętnie zjadają. Pracę w kuchni zaczynają od szukania w internecie pomysłów na dania, a potem przychodzi najlepsze – komponowanie posiłków, które kuszą smakiem, zapachem i bajecznymi kolorami. To już kolejna placówka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, którą odwiedzamy w tym tygodniu. Przeczytajcie, jak wygląda gotowanie w ich wydaniu krok po kroku!

22 Lipca, 2020
Mniam, mniam, pycha!

Czy znacie przepis na zdrowy, smaczny i pożywny sok z owoców, który można przyrządzić własnoręcznie? Jeśli nie, koniecznie zobaczcie propozycję dzieci z placówki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie przy ul. Grochowskiej.

21 Lipca, 2020
Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Ogólnopolski program dożywiania potrzebujących dzieci „Zdrowo jeść” realizowany przez Fundację Tesco skierowany jest do podopiecznych dziennych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzieci w ramach tego programu m.in. uczą się przygotowywać zdrowe, pożywne posiłki i biorą udział w zajęciach na temat zdrowego odżywiania i trybu życia. Postanowiliśmy sprawdzić, co najmłodsi wynieśli z tych lekcji!

20 Lipca, 2020
Nie ustajemy w pomocy potrzebującym dzieciom

Najnowsze dane GUS z 2020 roku wskazują, że zasięg skrajnego ubóstwa wśród dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia zmniejszył się na przestrzeni lat 2018 – 2019 z 6% do niecałych 5%. To oznacza, że problem niedożywienia nadal dotyczy wielu dzieci.  Dlatego kontynuujemy prowadzenie ogólnopolskiego programu dożywania potrzebujących dzieci „Zdrowo jeść”. 

30 Czerwca, 2020
Sukces Fundatora Fundacji - Tesco : 84% mniej zmarnowanej żywności w cztery lata

Fundator Fundacji, Tesco Polska opublikowało  raport „Strategia Pomocnych Gestów” poświęcony kwestii niemarnowania żywności oraz pozostałych działań CSR w okresie 2019/20 w tym działań Fundacji Tesco. Tylko w poprzednim roku uratowano ponad 3 tysiące ton produktów, które zamiast na wysypiska, trafiły do potrzebujących. Podjęto także szereg działań wspierających pracowników i lokalne społeczności. 

9 Czerwca, 2020
Mądry Start 2019/20 - składanie raportów z wydatkowania środków

Jeszcze tylko do 30 czerwca rodzice Stypendystów Fundacji Tesco mogą wydatkować środki w ramach stypendium edukacyjnego Mądry Start. Raport z wydatkowanych środków należy złożyć do dnia 13 lipca poprzez generator dostępny na stronie  www.wnioski.fundacjatesco.pl .  

13 Maja, 2020
Nie ustajemy w pomocy!

Od 2020 roku Fundacja Tesco realizuje Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci „Zdrowo jeść”. To program skierowany do podopiecznych dziennych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W tym trudnym dla wszystkich okresie nie ustajemy w pomocy, ale musieliśmy dostosować nasze działania do panujących warunków.

22 Kwietnia, 2020
Fundacja Tesco nie zapomina o lokalnych społecznościach w czasie pandemii

Fundacja Tesco dołączyła do organizacji, które podpisały Europejską Deklarację Organizacji Filantropijnych – European Philanthropy Statement on COVID-19. Dołączenie do sygnatariuszy jest wyrazem solidarności w czasie pandemii, zapewnieniem wsparcia partnerom społecznym i grantobiorcom oraz niesieniem pomocy tym, których panujący kryzys dotyka najbardziej, w sposób dopasowany do ich potrzeb.

21 Kwietnia, 2020
Dodatkowy wpis w regulaminie tegorocznego programu stypendialnego "Mądry Start"

W związku z wystąpieniem nadzwyczajnych okoliczności jakimi jest wprowadzenie w dniu 20 marca 2020 roku na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, a co z tym związane czasowe zamknięcie placówek edukacyjnych i sportowych Fundacja Tesco postanowiła wprowadzenić do Regulaminu projektu Mądry Start dodatkowy wpis odnośnie uelastycznienia limitu wydatków na część socjalną za pomocą Aneksu do Regulaminu.       

17 Kwietnia, 2020
Świętujemy 8. urodziny Fundacji Tesco

Pomaganie ma sens! I udowadniamy to już od 8 lat, bowiem od tylu działa nasza korporacyjna Fundacja Tesco. W tym czasie zrealizowała szereg programów pomocowych. Przy okazji świętowania urodzin podsumowujemy, co do tej pory udało nam się osiągnąć.

30 Marca, 2020
Nietypowa a jak potrzebna pomoc dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni wobec prośby jego pracowników. Przekazaliśmy szpitalowi produkt nietypowy, ale jak się okazało bardzo potrzebny – papier ksero!

25 Marca, 2020
Wybiegali nowy sprzęt dla Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. 16 stycznia 2020 dołączył do wyposażenia placówki.

CUSA – ultradźwiękowy nóż do usuwania tkanek nowotworowych u małych pacjentów, trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Uroczyste przekazanie urządzenia, ufundowanego m.in. dzięki uczestnikom 8. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco, odbyło się 16 stycznia w szpitalu w Krakowie – Prokocimiu.  

19 Marca, 2020
Od serca dla serca

W tym roku Fundacja wesprze Poradnię Kardiologiczną w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie finansując zakup specjalistycznego urządzenia, jakim jest Elektrokardiograf PageWriter TC30. Każda osoba przekazująca Fundacji 1% swojego podatku będzie mogła dołożyć swoją małą cegiełkę na ten szczytny cel. W Poradni Kardiologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie wykonywanych jest do 100 badań dziennie. Zakup nowego aparatu EKG usprawni działania poradni, pozwalając na szybką diagnostykę kardiologiczną oraz zdecydowanie skróci czas oczekiwania na badanie. Skuteczne i niezawodne działanie aparatu przełoży się na udoskonalenie i przyspieszenie pracy personelu szpitala, co pozwoli lepiej zadbać o zdrowie małych pacjentów. Podaruj 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Tesco i razem z nami dziś dbaj o lepsze jutro! KRS: 0000 418 218.      

15 Stycznia, 2020
"Ratuję, nie marnuję" - wyjątkowy konkurs rozstrzygnięty

16 października świętowaliśmy Światowy Dzień Żywności. W związku z jego obchodami, w ramach prowadzonego przez Tesco Polska od 4 lat programu edukacyjnego "Od uprawy do potrawy" przeprowadzony został wyjątkowy konkurs "Ratuję, nie marnuję". Od tego roku Fundacja Tesco aktywnie włączyła się w program i została jego partnerem, dlatego chcemy podzielić się z Wami wynikami tego szczególnego konkursu.    

19 Grudnia, 2019
Świąteczne życzenia

Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych oraz wielu sukcesów i ciekawych wyzwań w nadchodzącycm roku życzy Zarząd i Rada Fundacji Tesco.

16 Grudnia, 2019
Orszaki św. Mikołaja

Święta to czas, kiedy chcemy pomagać i nieść radość innym. Dlatego już po raz siódmy Fundacja Tesco zorganizowała program ‘Orszaki Mikołaja’, dzięki któremu pracownicy Tesco odwiedzają najbardziej potrzebujące dzieci z całej Polski. W tym roku zaplanowanych zostało 18 Orszaków.


Strona 1 z 9  >  >>

Nasz fundator

Jesteśmy

Należymy do

Polecamy

Fundacja Tesco
ul. Kapelanka 56
30-347 Kraków

m.: +48 506 001 649
e.: kontakt@fundacjatesco.pl

KRS: 0000418218
NIP: 676 245-51-79, Regon: 122549869

Konto bankowe: Bank Handlowy w Warszawie SA:
91 1030 1508 0000 0008 1636 7018