Kategorie

Kategorie

Aktualności

10 Września, 2019
Mądry Start 2019 - przedłużenie terminu zgłaszania wniosków

Kolejna edycja programu stypendialnego Mądry Start trwa. Pracownicy Tesco Polska Sp. z o.o. mogą wnioskować o przyznanie stypendium dla swoich dzieci do dnia 25 września 2019 roku. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem projektu oraz przesłaniem wniosku poprzez generator dostępny na stronie: www.wnioski.fundacjatesco.pl .

2 Września, 2019
Biegacze nie zawiedli – ponad 220 tys. wsparcia dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu

Za nami 8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. Ponad 3600 osób pobiegło, by pomóc najmłodszym. Celem tegorocznego biegu było pozyskanie środków na zakup ultradźwiękowego noża CUSA do usuwania tkanek nowotworowych dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

16 Sierpnia, 2019
Mądry Start 2019 - zgłoś swoje dziecko do programu stypendialnego

Kolejna edycja programu stypendialnego Mądry Start trwa! Już dziś zapoznaj się z Regulaminem , wejdź na stronę www.wnioski.fundacjatesco.pl i zgłoś swoje dziecko do programu. Na dzieci pracowników Tesco Polska czeka 100 stypendiów edukacyjnych po 2 000,00 zł każde.

31 Lipca, 2019
Znamy wyniki szóstej edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

W szóstej edycji wsparcie otrzymało 375 inicjatyw społecznych w całej Polsce. Podczas głosowania klienci sklepów Tesco oddali łącznie 5 254 335 głosów na zakwalifikowane projekty. Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej:  www.tesco.pl/pomagamy .        

25 Czerwca, 2019
Mądry Start 2018/19 - składanie raportów z wydatkowania środków

Jeszcze tylko do 30 czerwca rodzice Stypendystów Fundacji Tesco mogą wydatkować środki w ramach stypendium edukacyjnego Mądry Start. Raport z wydatkowanych środków należy złożyć do dnia 9 lipca poprzez generator dostępny na stronie www.wnioski.fundacjatesco.pl . 

17 Czerwca, 2019
"Decydujesz, pomagamy" - trwa etap głosowania

Od 17 czerwca do 14 lipca wszyscy mieszkańcy i zaangażowani w życie społeczne działacze mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne w swoim regionie. W 125 klastrach, które swoim zasięgiem obejmują całą Polskę, zostaną przyznane granty sfinansowane przez Fundację Tesco o wartości 5 000, 3 000 i 1 000 zł na realizacje lokalnych pomysłów.

15 Czerwca, 2019
Strategia pomocnych gestów - raport Tesco za rok 2018/19

Tesco Polska Sp. z o.o., Fundator Fundacji Tesco, przedstawił tegoroczny raport z działań podejmowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W te dzialania na stałe wpisała się także Fundacja Tesco od 2012 roku. W Tesco wierzymy, że „każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma wielkie znaczenie”. Ta wartość motywuje codzienne działania dla pracowników, lokalnych społeczności oraz klientów. To także idea leżąca u podstaw Strategii Pomocnych Gestów. W najlepszy sposób opisuje bowiem to, jak stawiamy czoła społecznym i środowiskowym wyzwaniom współczesnego świata. Zachęcamy do zapoznania się z raportem.

1 Czerwca, 2019
Wszystkim dzieciom w dniu ich święta!

Wszystkim dzieciom, tym małym średnim i dużym, życzymy z okazji ich święta samych radosnych chwil, pełnych radości i uśmiechu, wspaniałych przygód, rozwijających zabaw, ciekawych pasji i oddanych przyjaciół. Niech każdy dzień daje Wam dużo frajdy i przybliża do spełnienia Waszych marzeń! :) Zespół Fundacji Tesco

14 Maja, 2019
Kolejne setki wniosków zgłoszone do programu "Decydujesz, pomagamy"

W poniedziałek 13 maja zakończył się etap zgłaszania wniosków do kolejnej, szóstej edycji programu "Decydujesz, pomagamy". Spłynęło do nas aż 710 aplikacji, z opisami Waszych pomysłów na lokalne zmiany. Najbliższy miesiąc to czas pracy Komisji, która wyłoni z przesłanych aplikacji  375 projektów, które wezmą udział w głosowaniu, które odbywać się będzie w sklepach Tesco w całej Polsce. Już 13 czerwca poznamy organizacje i projekty, które będą walczyć o granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. 

29 Kwietnia, 2019
Przedłużenie zgłoszeń do VI edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

Przed aktywnymi mieszkańcami i organizacjami społecznymi pojawiła się dodatkowa szansa na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne w swoim regionie. Termin zbierania zgłoszeń do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” został przedłużony do 13 maja 2019 roku, do godziny 17.00.

24 Kwietnia, 2019
Nerkoserce gotowe do ratowania dzieci

„Carpediem” – wyjątkowy aparat do dializ dzieci i noworodków trafił dziś na ręce Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie prof. Krzysztofa Fyderka oraz przedstawicieli Szpitalnych Oddziałów Nefrologii, Kardiologii oraz Intensywnej Terapii. Pierwsze tego typu urządzenie w Polsce zwane nerkosercem, które będzie ratować życie najmniejszych pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, zostało „wybiegane” podczas 7. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco.

8 Kwietnia, 2019
Szczęśliwa siódemka Fundacji Tesco

Liczba '7' jest nie tylko szczęśliwa, ale w kwietniu staje się dla nas absolutnie wyjątkowa!  17 kwietnia 2012 roku, z inicjatywy Tesco Polska, powstała Fundacja Tesco (do czerwca 2017 roku działająca pod nazwą „Fundacja Tesco Dzieciom”). Tymsamym świętujemy 7 Urodziny :)

1 Kwietnia, 2019
375 grantów dla organizacji społecznych z całej Polski – rozpoczęła się VI edycja programu „Decydujesz, pomagamy”

Wędrówki Nordic Walking, cykl Warsztatów Rękodzielniczych czy Szkolenia dla osób 40+ z pisania blogów – w ciągu 3 lat trwania programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacja Tesco wraz z Tesco Polska wsparła aż 1 190 projektów społecznych. Każdy z nich był realnym wsparciem dla mieszkańców naszego kraju. Od 1 kwietnia lokalne społeczności mogą po raz kolejny zawalczyć o granty na projekty zmieniające ich otoczenie. W VI edycji programu czeka 375 grantów.

6 Marca, 2019
Znamy zwycięskie inicjatywy V edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

  Ogłoszono zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”! Fundacja Tesco wraz z Tesco Polska wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych. Od 2016 roku, w ciągu pięciu edycji programu sieć handlowa wsparła aż 1 190 projektów społecznych, które przyniosły korzystne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu.  Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy . 

21 Stycznia, 2019
Rusza etap głosowania na lokalne inicjatywy, które nagrodzimy grantami w V edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne w swoim regionie, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W V edycji programu organizowanego przez Tesco, 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów.

18 Stycznia, 2019
1% to mało, 1 posiłek - wiele

1% to mało, 1 posiłek - wiele! Środki, które zbierzemy w ramach kampanii 1% za rok podatkowy 2018 przekażemy na realizację programu „Zdrowo jem z Fundacją Tesco”  w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „HELENÓW”. W ramach tego działania dzieci z niepełnosprawnościami będą objęte specjalną dietą prozdrowotną oraz wezmą udział w konsultacjach dietetycznych i zajęciach edukacyjnych z zakresu zdrowego odżywiania i przygotowywania posiłków. Podaruj 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Tesco i razem z nami dziś dbaj o lepsze jutro! KRS: 0000 418 218

14 Grudnia, 2018
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej

W ten wyjątkowy i magiczny czas pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazić naszą wdzięczność za zaangażowanie w projekty Fundacji i Waszą pomoc, na którą przez cały rok możemy liczyć.

30 Listopada, 2018
Konkurs "Radość świąt Bożego Narodzenia" rozstrzygnięty!

Już po raz piąty nasza komisja konkursowa zebrała się, aby spośród nadesłanych prac wybrać te najciekawsze. Zadanie było naprawdę trudne, a obrady komisji bardzo burzliwe!  

19 Listopada, 2018
Etap zgłaszania wniosków w V edycji programu "Decydujesz, pomagamy" przedłużony!

Przed wszystkimi aktywnymi mieszkańcami pojawiła się dodatkowa szansa! Zbieranie zgłoszeń do V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” zostało przedłużone do 28 listopada!

5 Listopada, 2018
Konkurs plastyczny "Radość Świat Bożego Narodzenia"

Zapraszamy wszystkie dzieci pracowników Tesco do wyjątkowego konkursu „Radość Świąt Bożego Narodzenia”! Podzielcie się z nami talentami Waszych małych i dużych artystów!

29 Października, 2018
Wyniki programu stypendialnego Mądry Start

Kolejna edycja programu stypendialnego została rozstrzygnięta! W gronie stypendystów znalazło się 96 uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, którzy w podczas oceny wniosków spełnili wymagane kryteria i otrzymali najwięcej punktów.

10 Października, 2018
Ruszyła V edycja programu "Decydujesz, pomagamy"!

To już kolejny raz, kiedy Tesco Polska wraz z Fundacją Tesco zaprasza organizacje oraz grupy nieformalne do programu "Decydujesz, pomagamy". Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego na Wasze projekty przygotowaliśmy granty na łączną kwotę aż  1 125 000 złotych.

14 Września, 2018
Przedłużony termin składania wniosków o stypendium

Termin składania wniosków o stypendium edukacyjne Fundacji Tesco w ramach programu Mądry Start 2018 zostaje przedłużony do piątku 21 września. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem i uzupełnienia wniosku na stronie www.wnioski.fundacjatesco.pl  

5 Września, 2018
Zobacz galerię zdjęć z 7. Biegu Charytatywnego

Dziękujemy Wam za niezwykłe emocje, sportowy doping, wspaniałą walkę o jak najlepsze czasy i świetną zabawę! Zapraszamy do naszej galerii zdjęć autorstwa Leszka Ogrodnika i Piotra Banasika.

30 Sierpnia, 2018
Pakiet przedbiegowych informacji

Drodzy Biegacze, 7. Charytatywny Bieg Fundacji Tesco zbliża się wielkimi krokami. Już w tę sobotę pobiegniemy, by pomóc małym pacjentom ze szpitala w Prokocimiu i zdobyć środki na pierwszą w Polsce sztuczną nerkę do dializ dla noworodków i niemowląt!


Strona 1 z 8  >  >>

Nasz fundator

Jesteśmy

Należymy do

Polecamy

Fundacja Tesco
ul. Kapelanka 56
30-347 Kraków

m.: +48 506 001 649
e.: kontakt@fundacjatesco.pl

KRS: 0000418218
NIP: 676 245-51-79, Regon: 122549869

Konto bankowe: Bank Handlowy w Warszawie SA:
91 1030 1508 0000 0008 1636 7018