Kategorie

Kategorie

120 362,50 zł to ostateczny wynik III Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. Kwota ta pozwoli na remont sali rehabilitacyjnej oraz zakup niezbędnego sprzętu dla Zakładu Rehabilitacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu

29 Października, 2014
  Aktualności      Bieg Charytatywny      III edycja - 2014   

 

Z sali rehabilitacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego korzysta ponad 180 dzieci dziennie – rocznie to kilkanaście tysięcy osób. To tu codziennie 40 fizjoterapeutów podejmuje walkę o ich zdrowie i prawidłowy rozwój. Aby działania przynosiły jak najlepsze rezultaty potrzebni są nie tylko wykwalifikowani specjaliści, ale również sprzyjające warunki – miejsce, które jest przyjazne dzieciom i sprawia, że choć trud wkładany w wykonywane ćwiczenia łagodzony jest przez przyjazne otoczenie. Dlatego też tak ważne jest wyremontowanie tego miejsca.

Marzyliśmy o odnowie i doposażeniu pomieszczeń, w których pracujemy z pacjentami. Ostatni, gruntowny remont był u nas przeprowadzony 16 lat temu - mówi mgr Wiesław Krysa kierownik Zakładu Fizjoterapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w KrakowieA przecież każdego dnia z naszej infrastruktury korzysta kilkaset dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, nie wspominając już o studentach mających zajęcia dydaktyczne.

Fundacja Tesco Dzieciom wspiera Uniwersytecki Szpital Dziecięcy od 2012 roku. W tym roku zadecydowano, iż dochód z organizacji trzeciego Biegu Charytatywnego zostanie przeznaczony na remont i doposażenie sali rehabilitacyjnej. Środki, które zebraliśmy dzięki hojności uczestników oraz licznych darczyńców, przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.
Kwota 120 362,50 zł, ponad 1000 uczestników, 3 profesjonalne biegi, dodatkowe konkurencje i zabawy dla dzieci, występy artystyczne - w tym roku naprawdę mamy się czym pochwalić! - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom.To wszystko nie udałoby się jednak, gdyby nie hojność i zaangażowanie darczyńców i biegaczy, którzy tak licznie pojawili się na krakowskich Błoniach. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia bardzo dziękujemy!


Wszystkie działania związane z remontem i doposażeniem sali rehabilitacyjnej będą miały swój finał w grudniu br. Wtedy to Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie „O Zdrowie Dziecka” oraz Fundacja Tesco Dzieciom zaplanowały uroczyste otwarcie sali.

W holu głównym Szpitala oraz w Zakładzie Fizjoterapii udostępnione zostały zdjęcia z biegu, na których zobaczyć można emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom.

 

 

Nasz fundator

Jesteśmy

Należymy do

Polecamy

Fundacja Tesco
ul. Kapelanka 56
30-347 Kraków

m.: +48 506 001 649
e.: kontakt@fundacjatesco.pl

KRS: 0000418218
NIP: 676 245-51-79, Regon: 122549869

Konto bankowe: Bank Handlowy w Warszawie SA:
91 1030 1508 0000 0008 1636 7018