TPD i Fundacja Tesco Dzieciom - razem w trosce o najmłodszych!

Współpraca Fundacji Tesco Dzieciom z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci trwa od samego początku jej istnienia. Każdego roku wolontariusze Fundacji odwiedzają nasze świetlice i ogniska z okazji Mikołajek, oprawiając animacyjnie i upominkowo całą imprezę. Dzieci w świetlicach z ogromną  niecierpliwością oczekują na orszaki św. Mikołaja, przed którymi chętnie prezentują programy artystyczne, a on z wielkim oddaniem sprawia radość całej niemalże 600 osobowej gromadce...

Wychowankowie naszego Stowarzyszenia korzystają także z programu dożywiania „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę”. Pomoc Fundacji Tesco Dzieciom pozwala nie tylko sfinansować pełnowartościowy posiłek dla dzieci, ale także cały szereg ciekawych warsztatów i wycieczek kulinarnych, zajęć o tematyce zdrowego stylu żywienia i życia, spotkań z pediatrami, dietetykami, stomatologami w charakterze poradnictwa dla dzieci i rodziców.

Ponadto TPD w Krakowie miało przyjemność dwukrotnie realizować całoroczny program wspierający rozwój talentów i zainteresowań dzieci, dzięki wygranej w konkursie grantowym „Pracownia Talentów”. Takie projekty znacząco urozmaicają narzędzia naszej pracy. Dzieci mogą regularnie chodzić na basen, ściankę wspinaczkową, wyjeżdżać na zgrupowania taneczne, odwiedzać ciekawe miejsca w Małopolsce, gotować wraz ze znanymi blogerami niezwykłe potrawy. W ubiegłym roku udało się zorganizować szkółkę rolkarską i wyposażyć dzieciaki w niezbędny sprzęt sportowy.

Działania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie są jak mechanizm wiatraczka – chcemy by ten kręcił się, a jego kolorowe ramiona zlewały się w całość obrazu ze składowymi: mądrością, refleksją, rozwojem i wielobarwnością życiową. Czasami szara rzeczywistość próbuje unieruchomić wir naszego wiatraka – dobrze, że takie organizacje jak Fundacja Tesco Dzieciom wiedzą jak, gdzie i w jakim natężeniu skierować podmuch z pomocą, by wszystko dalej sprawnie się kręciło.

Ewa Stec, kierownik świetlicy TPD "Chatka Puchatka"

t.: +48 (12) 255 22 00
e.: