Kategorie

Kategorie

Aktualności

17 Sierpnia, 2017
Zapraszamy do lektury gazety biegowej "Gazeta na start"

Wszyscy, którzy planują uczestnictwo w 6. Biegu Charytatywnym  Fundacji Tesco już dziś mogą poczuć atmosferę, która towarzyszyć nam będzie na krakowskich Błoniach 26 sierpnia. Wszystko to za sprawą  wyjątkowej  „Gazety na start” ! Zapraszamy do lektury!

2 Sierpnia, 2017
Na ratunek noworodkom – podczas zakupów pomożesz najmniejszym dzieciom z Małopolski!

Karetka neonatologiczna „N” to cel charytatywny 6. Biegu Fundacji Tesco. Ale bieg to tylko jeden ze sposobów w jaki zbierane są środki na zakup ambulansu – 10 sierpnia w krakowskim sklepie Tesco przy ul. Kapelanka odbędzie się specjalna akcja charytatywna, również poświęcona temu celowi. 

27 Lipca, 2017
Każdy z nas może potrzebować pomocy... Biegnijmy na ratunek!

Tegoroczna, szósta już edycja biegu charytatywnego Fundacji Tesco, poświęcona jest zbieraniu środków na zakup nowej karetki „N” neonatologicznej dla noworodków z Małopolski. O tym, jak wyjątkowy to ambulans, dowiecie się z wywiadu z dr. Mateuszem Jagłą, neonatologiem i szefem Zespołu Transportowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD w Krakowie.

17 Lipca, 2017
Rusza program stypendialny „Mądry start” – zgłoś swoje dziecko już dziś!

Po raz kolejny rusza program stypendialny Fundacji Tesco. Na uczniów czeka aż 100 stypendiów po 2000 złotych każde. Wypełnij wniosek – na zgłoszenia czekamy do 18 września. 

14 Lipca, 2017
Karetka "N" - nasz wkład w historię ratownictwa w Polsce

Na przestrzeni lat ratownictwo medyczne, jak i same ambulanse mocno ewoluowały. W tym roku i my dopiszemy się do historii ratownictwa - w ramach VI Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco będziemy zbierać środki na zakup karetki  „N”, ratującej życie i zdrowie noworodków.

10 Lipca, 2017
Kto pojedzie na obóz naukowy z Fundacją Tesco?

Z grona naszych stypendystów programu „Mądry start” wybraliśmy 30 najlepszych uczniów, którzy w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce spędzą aktywnie dwa tygodnie nad Morzem Bałtyckim!

29 Czerwca, 2017
Dlaczego warto pobiec w 6. biegu Fundacji Tesco?

Redakcja portalu in-krakow przygotowała wspaniały materiał filmowy, który w sposób kompleksowy opowiada o tym, dlaczego warto dołączyć do naszego biegu. Zachęcamy wszystkich przyjaciół naszego biegu i naszej Fundacji - musicie to zobaczyć!  

20 Czerwca, 2017
Biegnij na ratunek! – ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Każdego miesiąca karetka neonatologiczna z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie transportuje 30 małych pacjentów z całej Małopolski. Dzięki niej rocznie udaje się ratować życie i zdrowie około 400 noworodków. Ambulans ma już 8 lat, ponad 500 tys. km na liczniku i coraz częściej występują w nim awarie. Szpital potrzebuje nowej karetki, dlatego celem  tegorocznego biegu Fundacji Tesco jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”. Zapisz się już dziś i pobiegnij dla dzieci!

9 Czerwca, 2017
Kolorowa karetka już namalowana! Wyjaśniamy dlaczego warto pobiec w 6. Biegu Charytatywnym naszej Fundacji

W piątek 9 czerwca w krakowskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym odbyły się wyjątkowe warsztaty kreatywne, podczas których dzieci stworzyły wzór grafiki 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Dzieło stworzone przez małych pacjentów będzie znakiem rozpoznawczym biegu, przypominającym o  jego szlachetnym celu. Jest nim zakup karetki „N” neonatologicznej.

1 Czerwca, 2017
Dzień Dziecka w Helenowie

Dzień Dziecka to dla nas wyjątkowy czas. Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wielkim święcie dzieci zorganizowanym w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”. Ponad 1000 dzieci i młodzieży – podopiecznych mazowieckiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – bawiło się w pięknej scenerii w Helenowie.

15 Maja, 2017
III edycja „Decydujesz, pomagamy” – po raz kolejny stawiamy  na lokalne inicjatywy

Startuje III edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” skierowanego do lokalnych społeczności. Etap zbierania zgłoszeń na realizację kolejnych projektów społecznych będzie trwał do 31 lipca .

8 Maja, 2017
Dzieci - Dzieciom - konkurs inicjatyw społecznych

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz  Fundacja  TESCO Dzieciom zapraszają podopiecznych środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD do udziału w konkursie inicjatyw społecznych „Dzieci – Dzieciom”

21 Kwietnia, 2017
Klienci Tesco oddali ponad 4,6 milionów głosów i wybrali projekty, które otrzymają granty w II edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Zakończyło się głosowanie w drugiej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, w którym oddano ponad 4,6 mln głosów. Spośród 410 projektów społecznych, klienci Tesco wybrali te najlepsze, które zostaną zrealizowane. Każdy z laureatów otrzyma 5.000 zł, dzięki którym będzie mógł wcielić w życie swój pomysł i poprawić jakość funkcjonowania najbliższego otoczenia.  

11 Kwietnia, 2017
Nasza Fundacja od pięciu lat dba o lepsze jutro!

Nie jest łatwo zbudować dom i wypełnić go miłością. Fundacji Tesco Dzieciom się udało, choć ten dom nie jest prawdziwy... Budowany od pięciu lat nie z cegieł, a z programów, które dbają o lepsze jutro w naszych sercach, rodzinach i lokalnych społecznościach. Przeczytajcie o tym, jak ten dom powstawał!

11 Kwietnia, 2017
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przekazało list gratulacyjny z okazji urodzin naszej Fundacji!

Prezes Zarządu Głównego TPD - Wiesław Kołak przekazał prezes naszej Fundacji - Katarzynie Michalskiej-Miszczyk  list gratulacyjny z okazji 5. urodzin Fundacji Tesco Dzieciom. Z okazji jubileuszu Fundacja Tesco Dzieciom otrzymała od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci życzenia optymizmu, wytrwałości i wielu sukcesów w dalszej działalności. Serdecznie dziękujemy!

9 Kwietnia, 2017
Fundacja Tesco Dzieciom świętuje z Pasażami Tesco

Pasaże Tesco przygotowały dla swoich klientów Wielkanocną Akcję Charytatywną z Gwiazdami, z której dochód został przekazany na pomoc dzieciom – podopiecznym Fundacji Tesco Dzieciom. Akcja Pasaży to prezent dla naszej Fundacji z okazji jej piątych urodzin.

31 Marca, 2017
"Decydujesz, pomagamy" - ostatnie dni głosowania

Jeszcze tylko 4 dni można głosować w konkursie "Decydujesz, pomagamy". Wrzucając żeton do urny wspierasz projekt społeczny, który ma szansę na nagrodę w wysokości 5 000 zł!

14 Marca, 2017
Dlaczego warto wspierać naszą Fundację 1%?

Wybierając organizację, której przekażecie swój 1% podatku warto kierować się nie tylko emocjami, ale również faktami. Spójrzcie na fakty o naszej Fundacji - oto co dobrego zrobiliśmy dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych w zeszłym roku. Jeżeli przekażecie nam swój 1% - w tym roku na pewno zrobimy RAZEM jeszcze więcej!  

8 Marca, 2017
Rusza głosowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”!

Do 4 kwietnia klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. Do finału dostało się aż 410 organizacji, które otrzymają łącznie 750 000 zł .   

28 Lutego, 2017
Fundacja Tesco Dzieciom członkiem zwykłym Forum Darczyńców

28 lutego nasza organizacja dołączyła do największego forum zrzeszającego grantodawców w Polsce. Dzięki uczestnictwu w Forum Darczyńców Fundacja Tesco Dzieciom będzie miała większe możliwości współdziałania na rzecz rozwoju filantropii w Polsce i podnoszenia standardów działalności grantowej.

31 Stycznia, 2017
Nasza Fundacja pomaga dzieciom z Centrum TPD „Helenów”

Od stycznia bieżącego roku 153 dzieci z warszawskiego Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” dołączyło do tysiąca młodych ludzi, korzystających z programu "Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę". Dla podopiecznych  „Helenowa” program został zmodyfikowany tak, aby odpowiadać na specjalne potrzeby edukacyjne dzieci z niepełnosprawnościami. 

20 Stycznia, 2017
Zobacz efekty I edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

Pierwsza edycja programu „Decydujesz, pomagamy” przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie tylko ze względu na aktywizację mieszkańców i lokalnych społeczności, czego dowodem jest ponad 1000 zgłoszonych do programu projektów i aż 5,5 miliona głosów oddanych przez klientów Tesco. Jesteśmy pod wrażeniem samych rezultatów, czyli 160 zrealizowanych projektów: różnorodnych, ciekawych, innowacyjnych, które zmieniły na lepsze swoje otoczenie i wspierały mieszkańców w realizacji ich pasji. 

13 Stycznia, 2017
Rozlicz PIT 2016 i przekaż 1% podatku na rzecz naszej Fundacji!

Zachęcamy do skorzystania ze specjalnego programu PIT, służącego do wypełniania deklaracji podatkowych za 2016 rok. Program umożliwia przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Tesco Dzieciom.                              

2 Stycznia, 2017
Ruszyła II edycja Programu "Decydujesz, pomagamy"

Masz pomysł, jak zmienić świat wokół Ciebie? Weź udział w programie „Decydujesz, pomagamy", w którym Tesco wraz z Fundacją Tesco Dzieciom wesprze inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności i przyzna granty aż  150 organizacjom  z całego kraju na łączną sumę  750 000 zł .

22 Grudnia, 2016
Wesołych Świąt!

Czekamy na ten moment cały rok. Już tylko kilka dni dzieli nas od świątecznego czasu pełnego spokoju i radości, wypełnionego zapachem domowych ciast i choinki.


Strona 1 z 10  >  >>

Nasz fundator

Jesteśmy

Należymy do

Polecamy

Fundacja Tesco
ul. Kapelanka 56
30-347 Kraków

t.: +48 (12) 255 22 00
e.:

KRS: 0000418218
NIP: 676 245-51-79, Regon: 122549869

Konto bankowe: Bank Handlowy w Warszawie SA:
91 1030 1508 0000 0008 1636 7018