Kategorie

Kategorie

Aktualności

20 Czerwca, 2017
Biegnij na ratunek! – ruszyły zapisy na 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

Każdego miesiąca karetka neonatologiczna z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie transportuje 30 małych pacjentów z całej Małopolski. Dzięki niej rocznie udaje się ratować życie i zdrowie około 400 noworodków. Ambulans ma już 8 lat, ponad 500 tys. km na liczniku i coraz częściej występują w nim awarie. Szpital potrzebuje nowej karetki, dlatego celem  tegorocznego biegu Fundacji Tesco jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”. Zapisz się już dziś i pobiegnij dla dzieci!

14 Czerwca, 2017
Przygotowania do Biegu Charytatywnego - czas, start!

Nasze przygotowania do 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco, który odbędzie się 26 sierpnia, ruszyły! Na początku czerwca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie zorganizowaliśmy specjalne warsztaty dla małych pacjentów placówki.

9 Czerwca, 2017
Kolorowa karetka już namalowana! Wyjaśniamy dlaczego warto pobiec w 6. Biegu Charytatywnym naszej Fundacji

W piątek 9 czerwca w krakowskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym odbyły się wyjątkowe warsztaty kreatywne, podczas których dzieci stworzyły wzór grafiki 6. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Dzieło stworzone przez małych pacjentów będzie znakiem rozpoznawczym biegu, przypominającym o  jego szlachetnym celu. Jest nim zakup karetki „N” neonatologicznej.

1 Czerwca, 2017
Dzień Dziecka w Helenowie

Dzień Dziecka to dla nas wyjątkowy czas. Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wielkim święcie dzieci zorganizowanym w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”. Ponad 1000 dzieci i młodzieży – podopiecznych mazowieckiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – bawiło się w pięknej scenerii w Helenowie.

15 Maja, 2017
III edycja „Decydujesz, pomagamy” – po raz kolejny stawiamy  na lokalne inicjatywy

Startuje III edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” skierowanego do lokalnych społeczności. Etap zbierania zgłoszeń na realizację kolejnych projektów społecznych będzie trwał do 30 czerwca .

8 Maja, 2017
Dzieci - Dzieciom - konkurs inicjatyw społecznych

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz  Fundacja  TESCO Dzieciom zapraszają podopiecznych środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD do udziału w konkursie inicjatyw społecznych „Dzieci – Dzieciom”

21 Kwietnia, 2017
Klienci Tesco oddali ponad 4,6 milionów głosów i wybrali projekty, które otrzymają granty w II edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Zakończyło się głosowanie w drugiej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, w którym oddano ponad 4,6 mln głosów. Spośród 410 projektów społecznych, klienci Tesco wybrali te najlepsze, które zostaną zrealizowane. Każdy z laureatów otrzyma 5.000 zł, dzięki którym będzie mógł wcielić w życie swój pomysł i poprawić jakość funkcjonowania najbliższego otoczenia.  

11 Kwietnia, 2017
Nasza Fundacja od pięciu lat dba o lepsze jutro!

Nie jest łatwo zbudować dom i wypełnić go miłością. Fundacji Tesco Dzieciom się udało, choć ten dom nie jest prawdziwy... Budowany od pięciu lat nie z cegieł, a z programów, które dbają o lepsze jutro w naszych sercach, rodzinach i lokalnych społecznościach. Przeczytajcie o tym, jak ten dom powstawał!

11 Kwietnia, 2017
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przekazało list gratulacyjny z okazji urodzin naszej Fundacji!

Prezes Zarządu Głównego TPD - Wiesław Kołak przekazał prezes naszej Fundacji - Katarzynie Michalskiej-Miszczyk  list gratulacyjny z okazji 5. urodzin Fundacji Tesco Dzieciom. Z okazji jubileuszu Fundacja Tesco Dzieciom otrzymała od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci życzenia optymizmu, wytrwałości i wielu sukcesów w dalszej działalności. Serdecznie dziękujemy!

9 Kwietnia, 2017
Fundacja Tesco Dzieciom świętuje z Pasażami Tesco

Pasaże Tesco przygotowały dla swoich klientów Wielkanocną Akcję Charytatywną z Gwiazdami, z której dochód został przekazany na pomoc dzieciom – podopiecznym Fundacji Tesco Dzieciom. Akcja Pasaży to prezent dla naszej Fundacji z okazji jej piątych urodzin.

31 Marca, 2017
"Decydujesz, pomagamy" - ostatnie dni głosowania

Jeszcze tylko 4 dni można głosować w konkursie "Decydujesz, pomagamy". Wrzucając żeton do urny wspierasz projekt społeczny, który ma szansę na nagrodę w wysokości 5 000 zł!

14 Marca, 2017
Dlaczego warto wspierać naszą Fundację 1%?

Wybierając organizację, której przekażecie swój 1% podatku warto kierować się nie tylko emocjami, ale również faktami. Spójrzcie na fakty o naszej Fundacji - oto co dobrego zrobiliśmy dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych w zeszłym roku. Jeżeli przekażecie nam swój 1% - w tym roku na pewno zrobimy RAZEM jeszcze więcej!  

8 Marca, 2017
Rusza głosowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”!

Do 4 kwietnia klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. Do finału dostało się aż 410 organizacji, które otrzymają łącznie 750 000 zł .   

28 Lutego, 2017
Fundacja Tesco Dzieciom członkiem zwykłym Forum Darczyńców

28 lutego nasza organizacja dołączyła do największego forum zrzeszającego grantodawców w Polsce. Dzięki uczestnictwu w Forum Darczyńców Fundacja Tesco Dzieciom będzie miała większe możliwości współdziałania na rzecz rozwoju filantropii w Polsce i podnoszenia standardów działalności grantowej.

31 Stycznia, 2017
Nasza Fundacja pomaga dzieciom z Centrum TPD „Helenów”

Od stycznia bieżącego roku 153 dzieci z warszawskiego Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” dołączyło do tysiąca młodych ludzi, korzystających z programu "Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę". Dla podopiecznych  „Helenowa” program został zmodyfikowany tak, aby odpowiadać na specjalne potrzeby edukacyjne dzieci z niepełnosprawnościami. 

20 Stycznia, 2017
Zobacz efekty I edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

Pierwsza edycja programu „Decydujesz, pomagamy” przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie tylko ze względu na aktywizację mieszkańców i lokalnych społeczności, czego dowodem jest ponad 1000 zgłoszonych do programu projektów i aż 5,5 miliona głosów oddanych przez klientów Tesco. Jesteśmy pod wrażeniem samych rezultatów, czyli 160 zrealizowanych projektów: różnorodnych, ciekawych, innowacyjnych, które zmieniły na lepsze swoje otoczenie i wspierały mieszkańców w realizacji ich pasji. 

13 Stycznia, 2017
Rozlicz PIT 2016 i przekaż 1% podatku na rzecz naszej Fundacji!

Zachęcamy do skorzystania ze specjalnego programu PIT, służącego do wypełniania deklaracji podatkowych za 2016 rok. Program umożliwia przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Tesco Dzieciom.                              

2 Stycznia, 2017
Ruszyła II edycja Programu "Decydujesz, pomagamy"

Masz pomysł, jak zmienić świat wokół Ciebie? Weź udział w programie „Decydujesz, pomagamy", w którym Tesco wraz z Fundacją Tesco Dzieciom wesprze inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności i przyzna granty aż  150 organizacjom  z całego kraju na łączną sumę  750 000 zł .

22 Grudnia, 2016
Wesołych Świąt!

Czekamy na ten moment cały rok. Już tylko kilka dni dzieli nas od świątecznego czasu pełnego spokoju i radości, wypełnionego zapachem domowych ciast i choinki.

12 Grudnia, 2016
Prodrobot już leczy – wybiegany sprzęt przekazany małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

12 grudnia Bieguś czyli nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny trafił do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Dzięki naszej akcji „wyBIEGAM poMOC" zebraliśmy ponad 200 000 złotych. W V Biegu Charytatywnym na linii mety stanęło około 3 tys. biegaczy – to właśnie dzięki ich pomocy dziś do Szpitala Dziecięcego trafiła ta niezwykle innowacyjna maszyna.  

7 Grudnia, 2016
Orszaki Mikołajowe Fundacji Tesco Dzieciom obdarują ponad 1200 dzieci

Pracownicy Tesco Polska już po raz 4. tuż przed świętami przebiorą się za pomocników św. Mikołaja i odwiedzą podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych, szpitali. W tym roku akcja odbędzie się m.in. Płońsku, Krakowie, Rybniku, Żychlinie, Żywcu, Warszawie, Gliwicach, Radzyniu Podlaskim, Wrocławiu, Wyszkowie, Łodzi, Wałbrzychu.

24 Listopada, 2016
Konkurs plastyczny „Radość świąt Bożego Narodzenia” rozstrzygnięty

Już po raz trzeci nasza komisja konkursowa zebrała się, aby spośród nadesłanych prac wybrać te najciekawsze. Zadanie było naprawdę trudne, a obrady komisji bardzo burzliwe!

13 Listopada, 2016
Fundacja Tesco Dzieciom przekaże 150 000 posiłków dla potrzebujących dzieci

Ruszyła kolejna – piąta już edycja programu dożywiania Fundacji Tesco Dzieciom „Zdrowo jeść, by rosnąc w siłę”. W tym roku szkolnym  planujemy przekazać około 150 tysięcy posiłków dla dzieci z świetlic i ognisk środowiskowych TPD.      

7 Listopada, 2016
Orszaki Mikołajowe czas zacząć

Jesteś pracownikiem Tesco Polska? Chciałbyś zaangażować się w akcję charytatywną? Jeśli odpowiedź na powyższe pytania brzmi „tak” Orszaki Mikołajowe są właśnie dla Ciebie!

31 Października, 2016
Ruszył konkurs plastyczny dla najmłodszych „Radość świąt Bożego Narodzenia”

Już po raz trzeci Fundacja Tesco Dzieciom zaprasza Wasze pociechy do udziału w konkursie plastycznym na najciekawszy projekt kartki świątecznej. Jury wybierze 3 zwycięskie prace w trzech kategoriach wiekowych.


Strona 1 z 10  >  >>

Nasz fundator

Jesteśmy

Należymy do

Polecamy

Fundacja Tesco Dzieciom
ul. Kapelanka 56
30-347 Kraków

t.: +48 (12) 255 22 00
e.:

KRS: 0000418218
NIP: 676 245-51-79, Regon: 122549869

Konto bankowe: Bank Handlowy w Warszawie SA:
91 1030 1508 0000 0008 1636 7018